Dövme Yaptırdıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Dövmeden Sonra
30 Haz 2023
0
Dövme Sonrası Bilinmesi Gerekenler
Dövmeden Sonra Bilmeniz Gerekenler

Dövme randevunuzdan çıktınız, artık bir dövmeniz var! Bu yazımızda dövmenizi yaptırdıktan sonra sizi nelerin beklediğini anlatacağız.

Dövme Bakımını Doğru Yapmalısınız

Dövmenizi yaptırdınız ve artık severek taşıyacağınız bir dövmeniz var. Dövmenizi severek taşımaya devam edebilmek için işin geri kalan kısmı size düşüyor. Doğru dövme bakımı yapmak! Uygun bakımı dövmeciniz, dövmenizi yaptıktan sonra size anlatacaktır. Ancak kafanıza takılan bir yer varsa, unuttuysanız ve panik halde günde kaç kere krem süreceğinizi sorguluyorsanız ilgili yazımıza göz atıp bilgilerinizi tazeleyebilirsiniz. Dövme Bakımı Nasıl Yapılır?


Dövmenizi Korumanız Gereken Şeyler Var

Dövme bakımının yanı sıra dövmenizi korumanız gereken durumlar vardır. Yeni yapılmış ve henüz iyileşmemiş olan dövmenizi alkol içeren ürünlerden ve sert kimyasallardan uzak tutmalısınız. İyileşmiş dövmelerinizi bile her zaman güneşten korumalısınız. Çünkü UV ışınları, dövme boyasındaki pigmentin parçalanmasında rol oynayan en önemli unsurdur. Aynı sebepten solaryuma girmek ve lazer epilasyon yaptırmak da sakıncalıdır. Solaryum cildi yaşlandırarak dövmede de değişimlere sebep olurken lazer epilasyon dövmenin bulunduğu bölgede yanıklara sebep olabilir.


Dövme Rötuşuna Gitmeniz Gerekebilir

Dövmeniz, siz ne kadar iyi bakarsanız bakın, bazı durumlarda tam olarak istediğiniz gibi iyileşmeyebilir. Bazen iyileşirken çok ince detaylar kaybolur, bazen ise bazı renkler diğerlerinden daha zor tutunur. Bu durumda dövmeciniz rötuş yapmayı tavsiye edebilir. Kişiden kişiye değişmekle beraber çoğu dövmeci bir ay içindeki rötuşları ücretsiz yapar. Dövmenin rötuşa ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız daha fazla bilgi için dövmecinize danışmalısınız. Dövme rötuşu ile ilgili daha fazla bilgi almak için Dövme Rötuşu, Eski ve İyileşmiş Dövmelerin Rötuşlanması yazımıza göz atabilirsiniz. 

Aksilikler ve Alerjiler

Dövme boyası cilt ve bağışıklık sistemi tarafından yabancı madde olarak algılanır. Her ne kadar dövme boyaları bitkisel kökenli ürünler olsa da, vücut kızarma, kabarma gibi ufak tepkiler gösterir. Bu normaldir. Ancak ekstrem durumlarda alerjik reaksiyonlar görülebilir ve vücut dövme boyasına aşırı tepki verir. Özellikle kırmızı ve tonlarındaki boyalarda görülen alerjik tepkiyi öngörmek adına dövme yaptırmadan önce bir dermatolog ile görüşmekte fayda vardır.

Düşünceleri Eklemek İstermisin?

Sadece kayıtlı üyeler yorum ekleyebiliyor.
Icon

Müşteri Destek

Dövmeniz ile ilgili tüm soru ve sorunlarınız için.

Bize mesaj gönderin
Icon

İletişim Bilgilerimiz

Zeytinlik Mh. Bilgi Sk. No 3/A Bakırköy

(0212) 543 3049 - (0533) 233 0206

İletişime geçmeye çekinmeyin
Icon

Sıkça Sorulanlar

Kafanıza takılan soruları ve merak ettikleriniz için cevaplarımızı inceleyin

Sorularınızı bize sorun
Top