Dövmede En Çok Sorulan sorular

Dövme yaptırmak isteyen ve yaptıran dostlarımızın sıklıkla merak edip sorduğu sorular ve cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz. Şayet merak ettiğiniz sorunun cevabını bulamadıysanız bize sormaya çekinmeyin.

Dövme Fiyatları

Dövme fiyatları için sık sorulan sorular.

Bir dövmeciye en iyi demek abartı bir yaklaşımdır. Her dövmeci farklı bir konuda iyi olabilir fakat size karşı davranışı dövmenize verdiği emek ve sizi rahat ettirmesi, o dövmeciyi sizin için en iyi yapmaya yeterlidir. İyi dövmeciler, dövmenizin yapımından iyileşmesine kadar tüm aşamalarda size rehberlik ederler. Kazandıkları deneyim ile yaptırmak istediğiniz modeli en iyi yapabilecek dövmeci en iyi dövmecidir. Her dövmeci her konuda iyi olamaz.

Kararsız olmanız iyi bir şeydir endişelenmeyin. Karar veremiyorsanız henüz kendiniz için doğru dövme projesini oluşturamamışsınız demektir. Dövme seçimi konusunda rehber niteliğindeki yazılarımıza göz atıp bilgi sahibi olabilirsiniz.

Dövmeniz için model bulmanın en efektif yolu öncelikle bir fikir bulmak veya yaratmaktır. Şayet yaptırmayı düşündüğünüz dövme için elinizde bir başlangıç noktası yok ise muhtemelen kötü ve anlamsız bir dövme sahibi olursunuz. Dövmeniz var ise şu sorudan kaçışınız yok "Neden bu dövmeyi yaptırdın?" içeriği ile altını doldurabileceğiniz bir dövmeniz var ise soruyu soran kişini saygısını da kazanmış olursunuz. Benim için çok önemli değil böyle şeyler diyorsanız görüp beğendiğiniz herhangi bir dövme modelini yaptırabilirsiniz.

Acı eşiği kişiden kişiye değiştiği gibi, yapılacak bölgenin de hassasiyeti farklılık gösterir. Dövme olarak yaptırmak istediğiniz modelin boyutu da, detay yoğunluğu ile uygulanacak teknik dövmenizin ne kadar acıyacağındaki en belirleyici parametrelerdir.

Bakırköy'deki dövmecilerin veya Bakırköy dövme stüdyolarının fiyatlarındaki farklılık, çalışan dövmecilerin deneyimine, hitap ettikleri müşteri kitlesine, stüdyo işletim giderlerine göre değişiklik gösterir. Dövme stüdyoları birer ticari işletme oldukları için maliyet ve giderlerini yaptıkları işe yansıtırlar. Ayrıca dövme fiyatına, dövmenizi yapacak olan dövmecinin tecrübe ve deneyimi belirleyici parametrelerden dir.

Dövme fiyatı, yaptırmak istediğiniz dövmenin; nerenize ne büyüklükte hangi tarz ve teknik ile uygulanacağına hatta yaşadığınız bölgeye göre değişiklik gösterir. Dövme fiyatına etki eden birden fazla parametre vardır. Bu parametrelerden dövme modelinin detay yoğunluğu, yaptırmak istediğiniz bölgenin zorluğu, yapacak olan dövmecinin deneyimi en belirleyici parametrelerdir.

Dövme acısı, genel olarak çizilme hissiyatına benzer. Kafanızda kurduğunuz gibi saplanan bir iğne acısına benzemez. Bu sebepten dövme acısını anlamak için kendinize iğne batırıp test yapmayın. Daha yakın bir deneyim yaşamak istiyorsanız, iğneyi batırmak yerine iğneyi 45 derecelik açı ile iğneyi batırmadan hafif bastırarak cildinizde gezdirin. 

Evet dövme yaptırmak acıtır ve elbette canınızı yakar. Fakat ne kadar acıtacağı tamamen sizin elinizde! İşini iyi bilen bir dövmeci ile çalışmak, dinlenmiş, dinç ve tok olmak gibi seçenekler çekeceğiniz acı miktarında belirgin miktarda düşüş sağlar.

Dövme Yaptırmaya Hazırmısın?

Ücretsiz tasarım ve deneme için sağlıklı karar vermende destek için stüdyomuza bekliyoruz.

Şimdi ön görüşme randevusu al
Icon

Müşteri Destek

Dövmeniz ile ilgili tüm soru ve sorunlarınız için.

Bize mesaj gönderin
Icon

İletişim Bilgilerimiz

Zeytinlik Mh. Bilgi Sk. No 3/A Bakırköy

(0212) 543 3049 - (0533) 233 0206

İletişime geçmeye çekinmeyin
Icon

Sıkça Sorulanlar

Kafanıza takılan soruları ve merak ettikleriniz için cevaplarımızı inceleyin

Sorularınızı bize sorun
Top