Dövme Modeli Nasıl Seçilir?

Genel dövme konuları
30 Haz 2023
0
dovme-modeli-nasil-secilir
Dövme Modeli Nasıl Seçilir?

Dövme modeli seçerken değerlendirmeniz gereken birçok faktör var. Dövmenin tarzı, boyutu, renkleri, bölgesi, anlamı vs. Dövme ömür boyu kalıcı olduğundan, yanlış dövme seçimi yapmak size pahalıya patlayabilir. Dövmenizi seçerken karar vermek sizin için zorlu ve stresli olabilir, seçenekler içinde kaybolabilirsiniz. Bu yalnızca sizin başınıza gelen bir olay değil, magichand.net olarak sizi anlıyor ve bu kararsızlığınıza çözümler sunuyoruz.

Kendinize neden dövme yaptırmak istediğinizi sorun

Dövmeyi kendiniz için mi yoksa bir başkası istediği için mi yaptıracaksınız? Herhangi bir trend yüzünden mi dövme yaptırmak istiyorsunuz? Bir sevdiğinizin anısını vücudunuzda dövme olarak taşımak mı istiyorsunuz? Yoksa sadece işin estetik boyutunda mısınız? Öncelikle bu soruları kendinize sorup, neden dövme yaptırmak istediğinize karar vermeli ve net bir amaçla yola çıkmalısınız.

İş, okul ya da sosyal çevrenizde dövmenin yaratabileceği etkileri düşünün

Elbette "el-alem ne der?" mantığıyla yola çıkmanızı söylemiyoruz. Burada bahsettiğimiz şey, iş ya da okul hayatınızda dövmenin size problem çıkarıp çıkarmayacağından emin olmanız gerektiği. Eğer işinizde dövme yüzünden sıkıntı yaşayabilme durumunuz varsa, bu durumu iyi değerlendirmelisiniz. El, boyun vb. çok göz önünde ve sürekli görünen bir bölgeye dövme yaptırmaktansa, iş kıyafetinizleyken görünmeyecek ya da daha az göze çarpacak bir bölge tercih edebilirsiniz. Aynı durum okul için de geçerli. 18 yaş altına dövme yapılmadığını göz önünde bulundurursak, bu durum üniversite öğrencileri için geçerli. Eğer henüz mesleğiniz belli değilse ve geleceğinizi garanti altına almadıysanız, aynı şekilde fazla görünmeyen bir bölgeye dövme yaptırmayı tercih edebilirsiniz.

Dövme tasarımını seçerken dikkatli olun

Dövme tasarımı seçerken sizin için bir anlamı olması önemli olabilir, ya da yalnızca estetik olarak beğendiğiniz için de yaptırabilirsiniz. Bu konuda size "yalnızca sizin için anlamı olan bir dövme yaptırın" gibi bir dayatma yapmıyoruz. Gerçekten severek taşıyacağınız ve ileride pişman olmayacağınızı düşündüğünüz bir model olması yeterli. Sizin için bir anlamı olsun ya da olmasın, yaptırmak istediğiniz dövme tasarımının anlamını mutlaka araştırın, ve onun hakkında bilgi sahibi olun. Böylece ileride dövmenizin gerçek anlamıyla ilgili tatsız durumlar yaşamanın önüne geçmiş olursunuz. Hemen sizin için hazırladığımız dövme modelleri ve anlamları bölümüne göz atarak en güzel dövme modellerinden ilham alabilirsiniz. [Dövme anlamları link] Her ne olursa olsun, dövme tasarımı konusunda size profesyonel anlamda yardımcı olabilecek en doğru kişinin dövmeciniz olduğunu unutmayın. Henüz dövmeci seçmediyseniz çalışmalarımızı inceleyebilirsiniz.

Bölge seçimini doğru yapın

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, iş ya da okulla ilgili bir probleminiz olmadığını varsayıyoruz. Dövme tasarımı uzun ince ya da geniş alan kaplayacak kadar detaylı ve büyük olabilir. Dövmeciniz, dövmenizin hangi bölgelerde daha estetik duracağı hakkında size alternatifler sunacaktır. Dövmeniz her an görünsün mü, yoksa çoğunlukla kapalı kalsın, görünmesin mi istiyorsunuz? Yaptıracağınız dövme tasarımına bağlı olmakla birlikte, seçeceğiniz bölgeye karar verirken; günlük giydiğiniz kıyafetlerin kesimleri, saç stiliniz, kullandığınız aksesuarları göz önünde bulundurun. Dövmenizin görünüp görünmemesi için, genel tarzınızı ele alın ve dövmenizi hangi bölgede taşımak istediğinize karar verin.

Renkli dövme mi, siyah beyaz dövme mi?

Renkli dövmeleri çok beğeniyor olabilirsiniz. Ancak renkli bir dövme yaptırmadan önce ele almanız gereken en önemli faktör sizsiniz. Dikkat etmeniz gereken üç şey var; ten renginiz, solaryum ve güneşlenme alışkanlıklarınız. Maalesef ten renginiz açık değilse, beyaz tenli birinde gördüğünüz canlı ve parlak renkli dövme, sizde aynı şekilde durmayacaktır. Bunun kullanılan boyalar veya dövmenizi yapan dövmeciyle fazla bir alakası yok. Tabi ki dövmecinizin işinin ehli olduğundan ve dünya standartlarında dövme boyaları kullandığından emin olmalısınız, ancak ten renginiz ne kadar koyulaşırsa, dövmenizdeki renkler de o kadar farklı ve solgun görünür. Ten renginiz açıksa, fakat düzenli olarak solaryuma giriyor veya her yaz fazlasıyla bronzlaşmayı seviyorsanız; renkli dövmeler yine sizin için iyi bir tercih olmayabilir. Bunun yerine hemen her ten renginde aynı kontrast ve canlılığı yakalayacak olan siyah beyaz dövmeleri tercih etmelisiniz.

Düşünceleri Eklemek İstermisin?

Sadece kayıtlı üyeler yorum ekleyebiliyor.
Icon

Müşteri Destek

Dövmeniz ile ilgili tüm soru ve sorunlarınız için.

Bize mesaj gönderin
Icon

İletişim Bilgilerimiz

Zeytinlik Mh. Bilgi Sk. No 3/A Bakırköy

(0212) 543 3049 - (0533) 233 0206

İletişime geçmeye çekinmeyin
Icon

Sıkça Sorulanlar

Kafanıza takılan soruları ve merak ettikleriniz için cevaplarımızı inceleyin

Sorularınızı bize sorun
Top