Birkaç Yıllık Geçici Dövme Mümkün Mü?

Genel dövme konuları
30 Haz 2023
0
birkac-yillik-gecici-dovme-mumkun-mu
Birkaç Yıllık Geçici Dövme Mümkün Mü?

1-2 Yıllık, 3 Aylık Geçici Dövme Mümkün mü?

Şu an bu yazımızı okuyorsanız; muhtemelen size daha önce, birkaç aylık ya da 1 yıllık "geçici" dövmeden bahseden biri olmuştur. Eğer böyle bir şey olduğunu duyunca "yarı kalıcı dövme" yaptırmayı düşündüyseniz, size kötü bir haberimiz var. "6 ay kalıcı dövme var mı?" "Yarı kalıcı dövme nedir?" Bu soruların cevaplarını sizin için hazırladık.

Deri Altına İşlenen Deri Altında Kalır!

İnsan bedeninde derinin 3 temel katmanı vardır. Bunlar dışardan içeri doğru sırasıyla; epidermis, dermis ve hipodermistir. Biz dövmeciler; dövme yaparken, dövme boyasını dermis katmanına, yani derinizin altına işleriz. Dolayısıyla, cildinize işlenen boya, ne tür bir boya olursa olsun derinizin yüzeyinde değil altında kalır. Birkaç aylık ya da 1 yıllık geçici dövme diye bir şey yoktur. Vücudunuza iğneyle işlenmiş herhangi bir boya, sizinle birlikte mezara kadar gidecektir.  Daha detaylı bilgi için Dövme Nasıl Oluşur? Dövmeler Neden Kalıcıdır? yazımızı okuyabilirsiniz.

Profesyonel Bir Dövmeci Size Gerçekleri Söyler

1 Yıllık geçici dövmeyi "kalıcı makyaj boyasıyla yapıyorum, o yüzden birkaç ay/yıl sonra kendiliğinden siliniyor." diyen bir dövmeciye asla güvenmeyin. Çünkü yukarıda bahsettiğimiz gibi, derinize işlenen boya ister kalıcı makyaj boyası, ister standart dövme boyası olsun; derinizin altında kalır. Dövmenizin zamanla solması kaçınılmazdır ancak asla kendiliğinden silinmez ya da kaybolmaz. İşinin ehli, iyi bir dövmecinin yapması gereken şey sizi kandırmak değil, böyle bir şeyin mümkün olmadığını size anlatmaktır.

Düşünceleri Eklemek İstermisin?

Sadece kayıtlı üyeler yorum ekleyebiliyor.
Icon

Müşteri Destek

Dövmeniz ile ilgili tüm soru ve sorunlarınız için.

Bize mesaj gönderin
Icon

İletişim Bilgilerimiz

Zeytinlik Mh. Bilgi Sk. No 3/A Bakırköy

(0212) 543 3049 - (0533) 233 0206

İletişime geçmeye çekinmeyin
Icon

Sıkça Sorulanlar

Kafanıza takılan soruları ve merak ettikleriniz için cevaplarımızı inceleyin

Sorularınızı bize sorun
Top