Dövmeci Nasıl Seçilir? 4 Adımda Doğru Dövmeci Seçimi

Dövmeye ilk adım
30 Haz 2023
0
Dövmeci nasıl seçilir
4 Adımda Dövmeci Nasıl Seçilir?

Dövme yaptırdığınızda, dövmenizi ömür boyu bedeninizde taşıyacaksınız. Peki ömür boyu taşıyacağınız bu dövme için bedeninizi hangi dövmeciye emanet edeceksiniz? İşte bu sorulardan kurtulup, doğru dövmeciyi seçmeniz için gereken her şeyi sizin için bu başlık altında topladık.

Adım 1: Dövmecinizin profesyonel bir stüdyoda çalıştığından emin olun

Çoğumuzun "Bir arkadaşım evinde dövme yapıyor, sana da yapar." diyen bir tanıdığı vardır. İşte bu "evinde dövme yapan arkadaş" dövmeci seçerken uzak durmanız gerekenler listesinin başında geliyor. Nasıl ki; evinde ameliyat yapan bir cerraha kendinizi emanet etmeyecekseniz, profesyonel bir ortam yerine evinde dövme yapan bir "dövmeciye" de kendinizi emanet etmemelisiniz. Seçeceğiniz dövmecinin küçük ya da büyük, profesyonel ve iyi bir dövme stüdyosunda çalıştığından emin olmalısınız.

Adım 2: Dövme stüdyosunun temizliğine dikkat edin

İyi ve temiz bir dövme stüdyosu, siz kapıdan girer girmez kendini belli eder. Dövme yaptırırken en çok dikkat etmeniz konulardan biri hijyen olduğundan, bu konuya önem vermelisiniz.

Girdiğiniz dövme stüdyosunda; duvarlar, yerler, üzerinde çalışılan yüzeyler vb. yerlere dikkatlice göz gezdirin. Bunlar ilk bakışta anlayabileceğiniz şeylerdir. Tabi ki parmağınızla yüzeylerin tozlu olup olmadığını kontrol edin demiyoruz, ancak bunları es geçmeyin. Profesyonel ve hijyenik bir dövme stüdyosu, onlardan rica ettiğinizde (eğer hali hazırda dövme yaptıran bir müşteri yoksa) size stüdyoyu ve çalışma alanlarını göstermekten, ve sorduğunuz soruları cevaplamaktan mutluluk duyacaktır.

Adım 3: Seçeceğiniz dövmecinin daha önceki çalışmalarına mutlaka bakın

Her profesyonel dövmecinin size gösterebileceği bir portföyü olmalıdır. Yapmanız gereken şeylerden biri de dövme yaptırmak istediğiniz dövmecinin çalışmalarına bakmaktır. Bu bir web sitesi ve ya sosyal medya hesabı olabilir. Bunlardan birini açıp dövmecinizin çalışmalarını incelemelisiniz. Sizin yaptırmak istediğiniz dövme tarzında ve ya ona yakın tarzda mı çalışıyor, işleri iyi mi? Bunlara bakmadan doğruca bedeninizi dövmeciye emanet etmemelisiniz.

Adım 4: Bütçenizi Belirleyin

Dövmecinizi seçmeden önce ilk 3 adımdan emin olmak en önemlisidir. Ancak dövmecinizi seçerken, sizin dövme için ayıracağınız bütçenin dışında olması sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Böyle bir hayal kırıklığı yaşamamak için, biraz araştırma yapıp çalışmalarını kendinize uygun bulduğunuz dövmecilerden fiyat alabilir ve böylelikle ortalama fiyatlar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Unutmayın ki bir hizmet alırken vereceğiniz ücret sizin için ne kadar önemliyse, karşılığında alacağınız işçilik ondan daha önemlidir. Bütçenizi aşmamaya çalışırken alacağınız hizmetin kalitesini de lütfen göz önünde bulundurun. 

Düşünceleri Eklemek İstermisin?

Sadece kayıtlı üyeler yorum ekleyebiliyor.
Icon

Müşteri Destek

Dövmeniz ile ilgili tüm soru ve sorunlarınız için.

Bize mesaj gönderin
Icon

İletişim Bilgilerimiz

Zeytinlik Mh. Bilgi Sk. No 3/A Bakırköy

(0212) 543 3049 - (0533) 233 0206

İletişime geçmeye çekinmeyin
Icon

Sıkça Sorulanlar

Kafanıza takılan soruları ve merak ettikleriniz için cevaplarımızı inceleyin

Sorularınızı bize sorun
Top