Dövme Randevusu Nasıl Alınır?

Dövmeye ilk adım
30 Haz 2023
0
dovme-randevusu-nasil-alinir
Dövme randevusu nasıl alınır?

Dövme Randevusu Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Dövme randevusu alana kadar geçirdiğiniz süreç içerisinde yaptırmak istediğiniz dövme için bölge model seçimi gibi tüm aşamaları hallettiğinizi varsayarak artık dövme projenizi hayata geçirmek için dövmenizi yaptırmaya hazırsınız. İşte bu noktada dövmenizi kime yaptıracağınız kararını veri o dövmeciden dövmenizin yapılması için gereken randevuyu alacaksınız. Bu yazımız düzgün bir dövme yaptırabilmeniz için dövmecinizden nasıl randevu alacağınızı açıklayarak süreci sizin için daha kolaylaştıracak.

Dövme yaptırmakta kararınız kesinse, ilk olarak kendinize işinin ehli bir dövmeci bulmanız gerekir. Henüz içinize sinen bir dövmeci bulamadıysanız, “Dövmeci Nasıl Seçilir” yazımız seçiminizde size yardımcı olacaktır.


Nasıl bir dövme taşımak istediğinize karar verin

Yapacağınız ilk şey, nasıl bir dövme yaptırmak istediğinize karar vermek olacaktır.
Yaptırmak istediğiniz dövme modeline karar vermiş olabilirsiniz, veya henüz modelle ilgili kafanızda soru işaretleri olabilir. Bu soru işaretlerini dövmecinizle konuşarak, size özel bir tasarım yapmasını rica ederek yok edebilirsiniz. Buradaki önemli nokta, taşımak istediğiniz dövmenin tarzına hakim bir dövmeci ile iletişime geçmektir.

Dövmecinizle iletişime geçmek için birkaç farklı yol izleyebilirsiniz

Aradığınız dövmeciyi bulduğunuzda, dövmecinizle iletişime geçmenin birçok yolu var. Yaptırmak istediğiniz dövme modelinin bir örneğini, aklınızdaki tasarım fikrini, dövmeyi yaptırmak istediğiniz bölge ve boyutu izah ederek; dövmecinizin web sitesinden randevu oluşturabilir, dövmecinize e-mail atabilir, sosyal medya hesabından mesaj gönderebilir, ya da telefon numarası varsa arayarak kısaca durumu özetleyebilirsiniz. Dilerseniz bu seçeneklerden biriyle, dövmecinizden yüz yüze bir ön görüşme randevusu da talep edebilirsiniz. Bu seçeneklerden en sağlıklı olanı, dövmecinizden bir ön görüşme randevusu talep etmektir. Böylece, istediğiniz dövmeyle ilgili isteklerinizi yüz yüze anlatırken, yanlış anlaşılmaların olabildiğince önüne geçersiniz.

Dövmecinize dövmeyle ilgili sorular sormaktan çekinmeyin

Dövme randevusu alırken yapmanız gereken en önemli şeylerden biri de yeterli bilgi toplamaktır. Dövmecinizin tecrübe ve bilgilerinden olabildiğince faydalanmalısınız ki aklınızda dövmeyle ilgili soru işareti kalmasın. Örneğin, yaptırmak istediğiniz dövmenin bölgesi, boyutu vb. ile ilgili kararsızsınız. Dövmecinize sorun. O, sizi dövmenizle ilgili en doğru şekilde yönlendirecektir. Ayrıca dövmeniz kaç seans sürecek, herhangi bir rahatsızlığınız var ise dövmeniz bu durumdan etkilenir mi, kullandığınız bir ilaca devam ederken dövme yaptırabilir misiniz? Bu gibi soruların tamamını dövme randevusu oluştururken dövmecinize sormaktan çekinmeyin ki herhangi bir olumsuz durumla hem siz hem de dövmeciniz karşılaşmayın.

Uygun zamanı belirleyin

Dövmeciniz her zaman size anında dönüş yapamayabilir, ya da istediğiniz gün ve saate randevu veremeyebilir. Nasıl ki siz iş yoğunluğundan dolayı her an müsait olamıyorsunuz, aynısı dövmeciniz için de geçerli. Bu konuda biraz sabırlı olup, hem siz hem de dövmeciniz için uygun tarihe dövme randevusu oluşturabilirsiniz. Bazı dövmecilerin istediğiniz dövme tasarımı ve ya oluşturmak istediğiniz dövme randevusu için kaparo isteyebileceğini unutmayın. Bu, sizin o tarihte randevunuza gelememe ihtimalinize karşı, karşılıklı güvenle randevunuzu başka bir tarihe erteleyebilmek adına yapılan bir işlemdir. Bu sayede hem siz, hem de dövmeciniz randevunuzu garanti altına almış olursunuz.

Düşünceleri Eklemek İstermisin?

Sadece kayıtlı üyeler yorum ekleyebiliyor.
Icon

Müşteri Destek

Dövmeniz ile ilgili tüm soru ve sorunlarınız için.

Bize mesaj gönderin
Icon

İletişim Bilgilerimiz

Zeytinlik Mh. Bilgi Sk. No 3/A Bakırköy

(0212) 543 3049 - (0533) 233 0206

İletişime geçmeye çekinmeyin
Icon

Sıkça Sorulanlar

Kafanıza takılan soruları ve merak ettikleriniz için cevaplarımızı inceleyin

Sorularınızı bize sorun
Top