Dövme ile Sezaryen ve Ameliyat İzlerinin Kapatılması

Genel dövme konuları
30 Haz 2023
0

Dövme ile Ameliyat İzlerinin Kapatılması
Dövme ile Sezaryen İzlerinin Kapatılması

Birçok insan hayatının bir noktasında ameliyathanede bulunmuştur. Bunlar apandisit ameliyatları gibi acil veya bir doğum kadar mutluluk verici durumlar olabilir. Çoğu operasyonun ortak noktası ise vücudunuzda bir iz bırakmasıdır. Ameliyat sonrası izler kişiye bağlı olarak değişmekle beraber bazı izler kişiyi rahatsız edebilir. Bu izler kimi zaman çok hafif kesikler, belli belirsiz izler şeklinde olabilirken kimi zaman ise çok derin hatta çukurlu ve kabarık deri görünümü bu izlere eşlik edebilir. Her ne kadar çoğu görünmeyen bir bölgede olsa da kişi, izleri görmek istemeyebilir ve cerrahi müdahale, lazer tedavisi ya da dövme ile izleri kapatma yoluna başvurabilir. Kişinin yeni bir cerrahi müdahale istememesi halinde dövme çözümüne sıklıkla başvurulur.

Dövme ile Ameliyat İzleri Nasıl Kapatılır?

Yara izleri, normal ciltten farklı yapıda olurlar. Genelde daha ince ve kabarık bir dokuya sahip olan bu izlerin, dövme boyasına tepkisi normal ciltten farklı olabilir. Bu durum, dövme yapılırken bölgenin boyayı yeterince iyi almamasına veya yapılan dövmenin bulanık görünmesine sebep olabilir. Dikiş izlerinin kabarık olması durumunda izler, dövme yapıldıktan sonra belli olmasa da farklı ışık ve açılarla bakıldığı zaman fark edilebilir. Bu durumun bir çözümü yoktur. Önemli olan, dikiş izlerini uygun bir dövme modeli ile kapatarak dikkati mümkün olduğunca dövmeye çekmektir.

Ameliyat İzinin Üzerine Yapılan Dövme Daha Çok Acır Mı?

Yara dokusu kişiden kişiye farklılık gösteren bir yapıdır ve bu sebeple üzerine yapılan dövmeden alınacak sonuç da kişiden kişiye farklılık gösterir. Buna ek olarak dövmenin ne kadar acıtacağı da yara dokusuna bağlıdır. Bazı durumlarda dövme yapılırken, kişi yara dokusunu hiç hissedemezken bazı durumlarda sinir hasarı alan bölge hassaslaşır ve bu bölgeye yapılan dövme daha çok can yakar. Yara dokusunun ne kadar yeni olduğu da acıyı etkileyebilecek faktörlerdendir. Eğer dikiş izlerinizin üzerinden en az 1 yıl geçmediyse dövme yaptırmak iyi bir fikir değildir. Canınızın yanma riskinin artmasıyla beraber cildiniz henüz iyileşmesini tamamlamamış olabilir ve üzerine yapılan dövmeden istediğiniz sonucu alamayabilir veya komplikasyonlarla karşılaşabilirsiniz. Yara izinizin dövme yapılmaya uygun olup olmadığından emin olmak için dövmecinizle ön görüşme yapmanızda fayda vardır.

Düşünceleri Eklemek İstermisin?

Sadece kayıtlı üyeler yorum ekleyebiliyor.

Bu yazıyı paylaş:

Icon

Müşteri Destek

Dövmeniz ile ilgili tüm soru ve sorunlarınız için.

Bize mesaj gönderin
Icon

İletişim Bilgilerimiz

Zeytinlik Mh. Bilgi Sk. No 3/A Bakırköy

(0212) 543 3049 - (0533) 233 0206

İletişime geçmeye çekinmeyin
Icon

Sıkça Sorulanlar

Kafanıza takılan soruları ve merak ettikleriniz için cevaplarımızı inceleyin

Sorularınızı bize sorun
Top