Dövme ile Kesik ve Faça İzlerinin Kapatılması

Genel dövme konuları
30 Haz 2023
0

İnsanlar, hayatlarının bazı dönemlerinde umutsuzluğa kapılabilir, depresyona girebilir. Olumsuz durumlara karşı kimi insan daha az tepki verirken kimisi oldukça zorlanır. Kişinin bir dönem sahip olduğu duygusal durumlar geçici olabilir ancak o dönemin fiziksel izleri vücutta kalıcıdır. Fakat bu zor dönemlerin kalıcı izlerini dövme ile kapatmak mümkündür.

Yara izi dövme
Yara izi kapatmanın espirili ve yaratıcı bir örneği

Faça ve Kesik İzlerinin Dövme İle Gizlenmesi

Faça izleri, yarasız ciltten farklı olarak daha kabarık ve ince dokuda olabilir. Bu durum, dövme yapılırken bölgenin boyayı yeterince iyi almamasına veya yapılan dövmenin bulanık görünmesine sebep olur.

Kesik izlerinin kabarık olması durumunda izler, dövme yapıldıktan sonra belli olmasa da farklı ışık ve açılarla bakıldığı zaman fark edilebilir. Bu durumun bir çözümü yoktur. Önemli olan, kesik izlerini uygun bir dövme modeli ile kapatarak dikkati mümkün olduğunca kesikten dövmeye çekmektir.

Dövme ile Kapatılan Faça Kesik İzleri Nasıl İyileşir?

Dövme yapılmadan önce dövme yapılacak bölgede yara dokusu bulunduğundan cilt kendini daha geç yeniler. Dolayısıyla faça izi olan bölgelerde dövmenin iyileşme süreci daha uzun ve zorlu olabilir. Dövme iyileştikten sonra kesik izi olan yerlerde dövmede açılmalar, silikleşmeler söz konusu olabilir. Bu durum normaldir. Dövmeniz rötuşlandıktan sonra düzeltilemeyecek bir şey değildir.

Düşünceleri Eklemek İstermisin?

Sadece kayıtlı üyeler yorum ekleyebiliyor.

Bu yazıyı paylaş:

Icon

Müşteri Destek

Dövmeniz ile ilgili tüm soru ve sorunlarınız için.

Bize mesaj gönderin
Icon

İletişim Bilgilerimiz

Zeytinlik Mh. Bilgi Sk. No 3/A Bakırköy

(0212) 543 3049 - (0533) 233 0206

İletişime geçmeye çekinmeyin
Icon

Sıkça Sorulanlar

Kafanıza takılan soruları ve merak ettikleriniz için cevaplarımızı inceleyin

Sorularınızı bize sorun
Top