Sayfa başı

Şuan Bulunduğunuz Bölüm:  Magic Hand Dövme » Makaleler » Allgemein

Ya Dövmemden Sıkılırsam Dövmemi Sildirmek Veya Değiştirmek İstersem ?

"Dövme yaptıracağım ama acaba ilerde sıkılır mıyım aynı şeyi görmeye dayanabilir miyim amannnn sıkılırsam sildiririm olur biter ne olacak sanki" diyenler aldı başını gitti.
 Son yıllarda dövme olayını; öğğ kaka pis diye kötülerken, profesyonel dövmecilik kavramına alışmaya çalışan, güzelim yurdumun ilginç ve güzel insanları...

Çok sık karşılaşıyorum bu şeyle yani “sıkılır mıyım?” sözüyle; öyle ki bunu duymaktan fıstık yeşili bir renk oldum içim dışıma çıktı. Bilinçsizce dövme yaptıranların sayısı, araştırıp gelenlere göre oldukça fazla. Ama yinede araştırıp gelenler benim için daha makbul, araştırmadan gelenler daha çok para kazandırsalar da bir o kadar da zaman kaybettirip adama kafayı yedirtebiliyorlar. Kazandığım para bazen piskolojik tedavime bile yetmiyor..
 

 Dövme seçimi ve yaptırırken ki sohbetler bu maddi açığı kapatıyor onun için parası olan yerine beyni olan insanları her zaman daha çok sevmişimdir. Neden diye bir sorun çünkü sıkılır mıyım diye sormuyorlar ve beynimi kemirmiyorlar. Araştırmış öğrenmiş ve soru sorma sanatını keşfetmiş oluyorlar.

Insanlar nelerden neden sıkılırlar aklıma gelen en basitlerine örnekler: tişörtlerinden sıkılırlar, çünkü modası geçmiştir; dinledikleri müzikten sıkılırlar, çünkü eğilim değişir; sevgililerinden sıkılırlar, çünkü aç gözlüdürler ve daha iyisini ararlar vb. gibi liste uzar gider örnekleri siz çoğaltın gitsin. Ama dövmenizden asla sıkılamazsınız !  dikkat edin sıkıldıkları şeylerin hep bir alternatifi ve telafisi var ama dövmede olay biraz farklı bir hal alıyor aman dikkat!

Para verip aldığınız herhangi bir şeyi gören arkadaşlarınız ya da sizi tanımayanlar bir şekilde aldığınız şeyin çok iyi olduğunu, güzel olduğunu düşünürse; Aldığınız şeyi giymek, kullanmak hatta teşhir etmek sizi mutlu eder.
aa ne kadar güzel çok yakışmış harika süper seçim” veya “of ne cool olmuş perfect” dediklerini düşünün egonuz nasıl doyar hatta şişer gaz bile yaparsınız. Şimdi gelelim olayın tam tersine, aldığınız şey her ne halt ise görenlerin “kötü seçim keşke almasaydın tüh be boşa para vermişsin” gibi kötü yöndeki eleştirileri sizde hazımsızlık ve mide bulantısı yapar ve o şeyi bir daha bırakın kullanmayı bir an önce kurtulmayı düşünürsünüz işte bu noktada ilk dövmenizi seçerken ve yaptırırken akıllı olup mantıklı kararlar vermelisiniz.

 Uzun lafın kısası güzel olan şeylerden kolay kolay sıkılmayız onun için taşıyacağınız şeyin bedeninize, beyninize ve fikirlerinize cuk oturması ve bütünleşmesi gerek seçeceğiniz şeyin sizi mutlu etmesine özen gösterin, bol ve bilinçli dövmeler dilerim..

 

Ekleyen: taner am 25.Oktober.2009
Değerlendir: 

  
Bağlantılı galeriler
     

 

Yorumlar
serhat 17.Juni.2011, 18:10
gayet açık ve netsiniz ve dövmelerinizde gayet başaralı konyada 3 ya da 4 tane dövmeci var buralarda imkanlar kısıtlı ama yinede yaptırmayı düşünüyorum bakalım..

Yorum ekle
İsminiz

Lütfen güvenlik için aşağıdaki işlemin sonucunu yazın

İşlem:     =  

 

Magic Hand Tattoo Dövmeci Taner 2002-2020