Sayfa başı

Diyabet ( Şeker ) Hastalığı Ve Diyabeti Olan Kişilerin Dövme Yaptırması

Dövme ve Sağlık

Dövme yaptırmak istiyorum fakat şeker hastalığım var ve bu dövme yaptırmamı etkiler mi?

Şeker hastalığı olanların da gayet normal bir yaşam kondisyonu vardır ancak tek fark diyabet sahibi insanların kendilerine diğerlerinden daha fazla dikkat etmeleri gerektiği gerçeğidir.
Tabi ki formda ve zayıf kalmalarının, kan basıncının ve kan glukoz seviyelerinin bu rahatsızlıkla başa çıkabilmeleri için ideal olmaları gerekmektedir.
Eğer zayıfsanız ve kontrolünüz iyiyse, dövme yaptırmanın riski diğer herkes kadardır.
 
Dövme yaptıracağınız alanda dövme işleminin, prosedürün acısı ve dövmenizi sildireceğiniz zaman bu bu işlemlerin zorlukları vardır. Eğer dövmenizi sildirmeyi düşünürseniz bu, dövme yaptırmaktan çok daha zordur.

Tarihe baktığımızda dövme uygun koşullarda yapılmadığı takdirde hepatit ve diğer kan hastalıklarına sebep olmaktadır, işte bu yüzden dövmenizi profesyonel ortamda yaptırmanız çok önemlidir.
Özet olarak diyabeti olanların dövme yaptırmak istemesi bir problem teşkil etmez.Sadece dövme işleminden önce ve sonra dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Dövme yaptırdıktan sonra  bir zorluk da bağışıklık sistemidir dolayısıyla dövmenin iyileşme riskidir. Kan şekerindeki yükselmeler, vucudun bağışıklık sisteminin potansiyel enfeksiyonlarla savaşmasını ve tüm iyileşme sürecini etkileyebilir. Çoğu dövme, enfeksiyon kapmaz.Antibiyotikler yaranın iyileşmesi için gereklidir.

Dövmenin enfeksiyon kapmaması için aşağıda belirtilen maddelere dikkat edilmelidir.

  • Kan şekeri seviyesini kontrol altında tutmak
  • Dövmeyi temiz ve bandajlı tutmak
  • Günlük olarak dövmeyi temizlemek

 

Ekleyen: taner am 25.Oktober.2009
Değerlendir: 

  
Bağlantılı galeriler
     

Yorum ekle
İsminiz

Lütfen güvenlik için aşağıdaki işlemin sonucunu yazın

İşlem:     =  

 

Magic Hand Tattoo Dövmeci Taner 2002-2018