Sayfa başı

Şuan Bulunduğunuz Bölüm:  Magic Hand Dövme » Makaleler » Allgemein

Dövme İçin İdeal Bakım Ve Koruma Nasıl Yapılmalı - Tattoo Care

Dövme bakımı

Her dövme sanatçısının söylediği, fakat söyleyiş tarzı ve tavsiye ettiği materyallerin farklılığından kaynaklanan bir karışıklık var gibi görünüyor. Ancak konu sizin sağlığınız olduğu için; iyi araştırıp dövme yaptıracağınız sanatçıya doğru soruları sorarsanız, yeni yaptırdığınız veya yaptıracağınız dövme'nize, en ideal bakım ve koruma yöntemlerini öğrenip uygulayabilirsiniz.

Dövme Bakımı
Yapılan işlem her ne olursa olsun, mutlaka uymanız gereken bir takım kurallar ve dikkatli olmanız gereken noktalar vardır. Bunlardan herhangi birinin atlanması veya göz ardı edilmesi; sağlığınız açısından önemli sorunlar çıkartabilir. Sağlığınızı riske etmemek için, dövme veya piercing yaptırdığımız uzman kişilerin; verdiği bakım prosedürünü uygulamak yapılacak en akıllıca iştir.

Dövme Yapıldıktan Sonra Göz ardı Edilmemesi Gereken Noktalar
Yapılan bölge ve modelin büyüklüğüne göre bakım; dövmeyi yaptıran kişiye göre değişir. Fakat bunun dışında standart olmuş ve göz ardı edilmemesi gereken, bakım kuralları aşağıda verilmiştir.

 

  • Belirlenen sürece (ortalama 10 ila 15 gün arası), tavsiye edilen kremin, her gün en az 4 kere dövme yapılmış bölgeye masaj yapılarak yedirilmesi gerekir. Miktar olarak ise; derinize parlaklık verecek kadar kullanılması tavsiye edilir.
  • Dövme yapıldıktan sonra; takip eden en az  2 hafta boyunca deniz, göl, havuz gibi bakteri ve mikrop ihtiva etmesi mümkün yerlerde yüzülmemelidir.
  • Kaşınması halinde kesinlikle kaşınmaması, üzerine hafifçe vurularak kaşıntının geçirilmesi veya hafif bir şekilde ıslatılarak ( kabuk atmış dövmeler için geçerlidir ) sorun çözülmelidir.
  • Dövmenin üzerinde oluşan kabukların yolunmaması, kabuğun kendi kendine atması beklenmelidir.
  • Alkol ihtiva eden krem ve vücut losyonu gibi şeyler temas ettirilmemelidir.
  • Dövme yapıldıktan sonra; takip eden en az 4 hafta boyunca güneş ışığına maruz kalmamalıdır.
  • Dövmeyi tahriş edebilecek; dar kıyafetler giyilmemelidir.
  • Dövme iyileştikten sonra; tavsiye edilen kremin bir süre daha sürülmeye devam edilmesi, dövmeye parlaklık kazandıracaktır.
     

Diğer dövmeciler tarafından en çok kopyalanan yazımdır :)

 

 

Ekleyen: taner am 25.Oktober.2009
Değerlendir: 

  
Bağlantılı galeriler
     

Yorum ekle
İsminiz

Lütfen güvenlik için aşağıdaki işlemin sonucunu yazın

İşlem:     =  

 

Magic Hand Tattoo Dövmeci Taner 2002-2020