Sayfa başı

Ejderha ( Dragon ) Dövmesi Ve Ejderha ( Dragon ) Dövme Modelleri

Fantezi ve mitoloji doğdu doğalı ejderha ( dragon ) dövmeleri tarihteki en gizemli yaradılıştır ve hemen hemen her kültürde zamanın başlangıcından beri bir gelenektir. Ejderha ( dragon ) dövmesi gizem ve kişinin güçlülüğünü simgeler öyle ki kişi bu dövmeyle etkileyiciliğini göstermektedir.Kendini bir ejderha dövmesiyle hayal edebiliyor musun? Eğer cevabın evetse, işte sana doğru dövme modelini seçmek için bazı bilgiler..

 

Neden ejderha ( dragon ) dövmeleri bu kadar popüler?

 

Ejderha ( dragon ) lar dövme modeli için klasik bir seçimdir ve diğer mitolojik karakterlerden (misal denizkızı, periler..) daha popülerlerdir, ejderhalar ( dragonlar ) gücü ve özgürlüğü temsil eder. Onların efsaneleri her zaman sihir ve gizemle bütünleşmiştir. Onlar japon dağlarının tepelerinden ve okyanusun bir ucunun en derinlerinden gelmektedir. Ejderha ( dragon ) lar çok akıllı yaratıklardır, üstün zekalı bir yaradılışları vardır.Bu nedenlerden ötürü ejderha ( dragon ) larla ilgili oldukça geniş yelpazeli dövme dizaynları mevcuttur.Günümüzde dövme dizayn edenler ve ilüstratörler ejderha ( dragon ) figürlerini çok yeni seviyelere çıkarmışlardır.Eğer geleneksel yahut modern kesimlerle çizilmiş bir ejderha ( dragon ) figürü istiyorsanız her şekilde oldukça detaylı ve muhteşem galerilere rastlamanız mümkündür. Dövme dizayn edenler, ejderha ( dragon ) lar konusunda özel bir ilgi ve özen göstermektedir çünkü ejderha ( dragon ) dövmeleri derinin üzerinde muhteşem durmaktadır. Siyah beyaz yahut renkli, ejderha ( dragon ) figürleri ile vucudunuzun her tarafını kaplayabilirsiniz. İster tribal ister keltçe hiç farketmez. Siyah, mavi-kırmızı tribal ejderha ( dragon ) dövmeleri oldukça popülerdir.Eğer dikkatli çizilirse keltçe bir ejderha ( dragon ) her dövme figürünü tamamlayabilir. Aynı zamanda başka bir dövmenin içinde de yer alabilir. Ejderha ( dragon ) dövmesi kanatsız da olabilir, ateş saçarak nefes almayan da.


Ejderhaların ( dragonların ) mitolojideki ve dövme tasarımındaki tarihi

Ejderha ( dragon ) kelimesi yunancada drakon kelimesinden gelmiştir. dermokai ile bağlantısı vardır. ingilizcede, anglo saxon veyahut latincede de benzer kelimeler uçan ejder anlamına gelmektedir.

Ejderha ( dragon ) ların çoğu tanımı komplikedir. Ejderha ( dragon ) lardan başka hiç bir varlık bu kadar fazla kültürde yer alamamıştır. Asya ejderha ( dragon ) ları diğer ejderha ( dragon ) lara göre daha zarif ve fazla efor sarfetmeden havada süzülebilen ejderha ( dragon ) lardır.Çin ejderha ( dragon ) ları kanatsız, daha uzun varlıklardır. Antik ve akıllı yaratıklardır. Avrupa ejderha ( dragon ) ları ise daha uzun kanatlı ve daha uzun kuyrukludur. Çok akıllı oldukları için bazen zalim, vahşi yaratıklar olarak portre edilmişlerdir. Pullu bir deri, ateş, uzun tırnaklar, kırmızı gözler, yırtıcı dişler onların sanatta resmedilirken kullanılan en önemli öğelerdir.

Ejderha ( dragon ) sembolizmi, mitoloji & halk bilimi

Ejderha ( dragon ) ların mitoloji ve halk arasındaki yeri özeldir. Farklı anlamları vardır.Yaratıcı, Muhafaza eden ve yok edici ejderha ( dragon ) larKoruyucu Ejderha ( dragon ) larKutsal, Büyücü, Kehanet Ejderha ( dragon ) larıÖlümü getiren ejderha ( dragon ) lar Elementlerin Hükümdarı olan ejderha ( dragon ) larHırsı ve açgözlülüğü simgeleyen Ejderha ( dragon ) dövmeleriFiziksel güç ve korumayı simgeleyen ejderha ( dragon ) dövmeleri

Yüzlerce mitolojik anlamı vardır ejderha ( dragon ) dövme figürlerinin. Kısaca ejderha ( dragon ) lar ölümsüzdür.Onlar bizim büyülü kültürümüzde yaşarlar ve nesilden nesile bu efsaneler geçmektedir. Su altından su üzerine kadar milyonlarca figür resmedilmeye devam etmiştir. Ejderha ( dragon ) benzeri figürler de buna dahildir. Gerçek yahut efsane, onlara olan tutkumuzu inkar edemeyiz.

Ejderha ( dragon ) dövme yaptırma seçimi kişinin güçlü hissedip hissetmediğine, figürü seçerken ne görsel zenginlikte olacağına bağlıdır. Siyah beyaz veya kalın çizgilerle renkli ejderha ( dragon ) dövmeleri, her şekilde ejderha ( dragon ) lar bir gardiyan yahut yok edici olarak rollerine devam edeceklerdir, asla kaybolmadan.

Yunan mitolojisinde ejderha ( dragon ) lar, Ares(savaş tanrısı)'in baharını koruyan yaratıklar olarak kabul edilir. Çinin ilk imparatoru Shi Huangdi güç için ejderha ( dragon ) amblemini kullanmıştır. Bazıları, ejderha ( dragon ) lara antik imparatorların ataları olarak bakmaktadır.  Ejderha ( dragon ) lar, açgözlülükleriyle insanlığın doğasına kötülükleri getiren varlıklar olarak simgelenmiştir.

Ateşin, yağmurun ve toprağın üzerindeki güçleriyle, güneşe ve aya düşmanlıklarıyla, ejderha ( dragon ) ların elementlere bağlılıkları büyükdür. Çinde ejderha ( dragon ) lara benzeyen Lun-Wang ejderha ( dragon ) larının uçsuz bucaksız okyanuslarda kristal sarayda yaşadığına inanılırdı.Yağmuru getirmek onların işiydi. Okyanus ve karanın arasındaki bağ onlar kabul edilirdi. Doğu ve batı mitolojisinde ejderha ( dragon ) lar güneş ve ay tutulmasından sorumlu tutulurlardı. 
 Ejderha ( dragon ) lar aynı zamanda ölümü getirenler olarak da resmedilmiştir. Siyah ejderha ( dragon ) nidhog da bunlardan biridir. Gerek saçtıkları ısı, gerek sihirli yetenekleri sayesinde ejderha ( dragon ) lar denizdeki ve ülkedeki bir çok trajedinin sebebi olarak görülmektedir. 

Çoğu inanışa göre, gerçekten inandıklarından yahut korkudan, ejderha ( dragon ) lar iblis ve hristiyan inancına göre şeytan arasında bir yerdedir. Fakat doğuda, ejderha ( dragon )lar cennetin oğlu, havanın elementleri, su ve ateş olarak kabul edilir.  Ejderha ( dragon ) lar, İskandinav mitolojisinde ve İngilterede ölümle ilişkilendirilmiştir. Mezarların üzerinde koruyuculuk yaptıkları öne sürülür. Batıda ejderha ( dragon ) lar ağızlarından ateş saçan, kırmızı gözleri olan yaratıklar olarak kabul edilir.   Aido-Hwedo, Afrikalı yaratıcı nehirleri, dereleri ve dağları yarattı. öteki ejderha ( dragon ) larsa bir çok yazara, artiste ve Leonardo Da Davinci'den Marco Polo'ya, gezginlere ilham kaynağı olmuştur. Ejderha ( dragon ) , yaratmakla, muhafaza etmekle ve aynı zamanda yok etmekle bağdaştırılmıştır. Savaş ve bulaşıcı hastalıklar da ejderha ( dragon ) ların dünyasına yakın terimlerdir.

 

Ekleyen: taner am 25.Oktober.2009
Değerlendir: 

  
Bağlantılı galeriler
     

Yorum ekle
İsminiz

Lütfen güvenlik için aşağıdaki işlemin sonucunu yazın

İşlem:     =  

 

Magic Hand Tattoo Dövmeci Taner 2002-2018